Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 5 чоловік

Історія школи

Дата: 21 лютого 2018 о 12:02

Школа в с. Варварівка вперше була відкрита в 1907 році. Називалася вона церковно-приходською однокласною до 1914 року. З 1914 року земство сплатило гроші церкві і викупило школу. Школа з цього часу стала називатись земською однокласною.

Учні навчалися в одному класі, але ділилися на три групи (молодша, середня і старша). Молодша – це та група учнів, яка перший рік навчалася, середня – другий рік, старща – третій рік. Після трьох років навчання в школі вважали, що учень закінчив однокласну школу. Свідоцтво про закінчення однокласної школи видавалося не кожному учневі, що провчився три роки. Так, зокрема, в 1963 році, однокласну церковно- приходську школу закінчила група в кілька чоловік, а свідоцтво було видано лише 4 учням після успішної здачі екзаменів в Юр’ївці в присутності багатьох попів. А в Юр’ївці в цей час була двокласна школа (учні в ній навчалися 5 років). В цьому ж році відзначалося 300- річчя з часу царювання Романових були видані 4 учням : Бородавці Катерині Іванівні, Артамонову Михайлу Омеляновичу, Бородавці Петру Маркіяновичу, Кирилко Івану Карповичу.

Першим вчителем школи в селі Варварівка був Денис Трохимович. Вчителював він з часу існування школи. В 1911 році став вчителювати в селі Варварівці Філіпович Михайло Іванович. Час його вчителювання був надзвичайно довгий. Добрим словом згадують жителі Варварівки  цього вчителя. Він, окрім навчання дітей в школі,займався культмасовою роботою в селі. Під його керівництвом організовувалися концерти і постановкв п’єс з аматорів села.

Вчителював Філіпович М.І. з 1911 по 1940 рік. За часів Радянської влади в селі була створена початкова школа з 4- річним навчанням. Учнів на перших порах було небагато. Тому в Варварівці аж до 1936 року працювали два вчителі, які вели комплекти 1 і 3 клас, 2 і 4 клас.

Школа була переміщена в найкращий поміщицький будинок. Поряд з Філіповичем М.І. в школі працювали  й інші вчителі: Марія Іванівна Чеснова, Настя Кіндратівна Лисенко, Марія Яківна Маловік, Марфа Нилівна Рижова, Валентин Іванович Одноран (1936 рік), Віра Леонтіївна Сачок, Настя Никифорівна Душко, Ольга Петрівна Бандура, Марфа Миронівна Тиха, Галина Олександрівна Кіндякова (1940 – 1948 роки), Василь Євсейович Довбня, Варвара Наківна Суслова.

В час німецької окупації (1941 – 1943 роки) 2 роки навчання в школі не проводилися.

Після звільнення території радянськими військами в 1943 році Варварівська школа відновила свою діяльність.

Завідуючою Варварівської початкової школи була призначена Кіндякова Галина Олександрівна. Вчителями були Курилко Марфа Іванівна, Артамонова Ніна Микитівна, Шилко Галина Іванівна.

В 1946 році в Варварівці під керівництвом Суслова Ф.Ю. була створена семирічна школа. За період від 1946 року до 1961 року вчителів в школі стало значно більше. В цей час працювали такі вчителі: Бабенко Галина Гаврилівна, Зайченко Неля Опанасівна, Голуб Любов Кузьмівна, Антипенко Настя Михайлівна, Кольчевська Нона Олексіївна, Могильова Тетяна Карпівна, Костюк Катерина Іванівна, Терещенко Віра Несторівна, Ситник Олександра Дем’янівна, Фещенко Іван Олександрович, Стеценко Іван Микитович, Губенко Яків Семенович, Джежела Іван Пилипович, Федосенко Наталія Кирилівна, Котенко Наталія Трофимівна, Хроменок Любов Гаврилівна.

 Ось розповідь Курилко Катерини Іванівни про школу дореволюційного часу:

«Це була звичайна хата, мазана й побілена глиною. Всередині не було ніяких прикрас. Лише стояли парти і стіл, за яким сидів учитель. На стінах висіли картини святих царів, а також кілька географічних та історичних карт. За партами сиділо по 3 чоловіки. Учні одягалися, хто як міг. Вчитель Денис Трофимович сам викладав усі предмети: українську та російську мови, математику, історію, »

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.